Městské a obecní symboly

České Meziříčí znak

Svěřte tvorbu městských a obecních symbolů odborné firmě s tradicí. Uznávaný heraldik a výtvarník Zdeněk Velebný je autorem více jak 150 krásných obecních symbolů.

Služby heraldické kanceláře

Zajistí pro vaši obec návrh nového znaku (praporu) při dodržení tradičních heraldických pravidel. Práce heraldické kanceláře spočívá ve studiu dostupných archivních materiálů a následném využití získaných informací k vytvoření grafického návrhu. Veškerá získaná fakta dostane poté obec k dispozici spolu se znakem.

Samozřejmostí je i zajištění veškerých služeb až po schválení návrhu heraldickou komisí Parlamentu ČR, elektronické zpracování znaku a praporu, výroba pečetí a raznic pro slepotisk. To vše v nejvyšší kvalitě.

Kdy upravovat podobu znaku?

Heraldika obce by měla být reprezentativním prvkem vaší obce, proto nejste-li spokojeni s podobou vašeho stávajícího znaku, zajistíme jeho nové výtvarné zpracování, které bude lépe splňovat svoji funkci. Tato úprava v žádném případě neporušuje heraldická pravidla, neboť pro heraldiku je závazný popis (blason), nikoli přesná výtvarná podoba.

Postup výroby znaku

Na základě objednávky a konzultace s naším heraldikem vám připravíme 2-3 předběžné návrhy symbolů znaku a praporu. Po odsouhlasení a případných úpravách vytvoříme konečnou podobu návrhu včetně popisu a zdůvodnění.
Tu obdržíte společně s pokyny pro schválení Parlamentem ČR.

 

Příklad - město České Meziříčí, okres Rychnov nad Kněžnou

Znak města České MeziříčíZnak města České Meziříčí

Ukázky městských zanků a symbolů

Zdůvodnění:
Při tvorbě znaku jsem vycházel z historické pečeti, na níž je zobrazen uprostřed tří mostních oblouků rybář. Dále jsem vycházel ze zjištěných skutečností, že nejstarším známým rodem, který České Meziříčí vlastnil, byl rod Plesů ze Sloupna (1396), dále rod pánů z Lipé, z Lichtemburka, ze Žampachů a Tošovští ze Žernového.
Název obce Meziříčí jsem zakomponoval do znaku modrou barvou štítu.


Popis znaku:
Na modrém štítě je umístěna ve stříbrné rukavici (plechovnici) zlatá udice, na jejímž háku
v patě štítu spočívá chycená stříbrná ryba.


Popis praporu:
Na modrém listu je v bílé rukavici (plechovnici) žlutá udice, na jejímž háku spočívá chycená bílá ryba.
Poměr šířky k délce listu je 2:3.

Mám zájem o nezávaznou kalkulaci na tuto službu


Přidat další přílohu

Prohlédněte si související zboží v e-shopu

Články

Další aktuality

Z blogu o heraldice

Další články

cz pl de en ru

Pečeť kvality

(+420) 603 531 589