Vyšívaný prapor pro OSH Ústí nad Orlicí

OSH Ústí nad Orlicí - slavnostní vlajka (3)

Datum realizace: 17. 06. 2019
Klient: OSH Ústí nad Orlicí

Vyšívaný slavnostní prapor pro OSH Ústí nad Orlicí se představil v neděli 28. 4. 2019 při slavnostním průvodu téměř tří set zástupců sborů dobrovolných hasičů z celého okresu Ústí nad Orlicí. Na Mírovém náměstí pak prapor okresního sdružení požehnal ThLic. Vladislav Brokeš, Ph.D. Na závěr slavnosti starostové, hejtman a hosté umístili na jednotlivé prapory všech sborů pamětní stuhu jako památku na tento den.

Návrh praporu připravil výtvarník a heraldik Zdeněk Velebný majitel společnosti Velebný & Fam s.r.o.,  Firma pana Velebného následně prapor pro OSH Ústí nad Orlicí vyšila.

Popis praporu OSH Ústí nad Orlicí

  • Na lícové straně praporu je umístěn znak dobrovolných hasičů, překrytý státním znakem, okolo znaku jsou znaky 10 měst okresu Ústí nad Orlicí podložené symbolicky 10 lipovými pruty přepásané českou bikolorou. Po krajích praporu je umístěno 145 hvězdiček, symbolizujících počet sborů v Ústeckoorlickém okrese. V rozích praporu jsou umístěny lipové ratolesti přepásané českou trikolorou.
     
  • Na straně rubové je umístěn sv. Florián, patron hasičů, s ochrannou rukou a rozvinutým praporcem nad masivem Králického Sněžníku. Okolo je pak nápis Okresní sdružení hasičů Ústí nad Orlicí. Rohové motivy kopírují lícovou stranu praporu.

 

Související obrázky

OSH Ústí nad Orlicí - slavnostní vlajka OSH Ústí nad Orlicí - slavnostní vlajka (1) OSH Ústí nad Orlicí - slavnostní vlajka (2) OSH Ústí nad Orlicí - pamětní listy a tištěné stuhy

Mám zájem o nezávaznou kalkulaci na tuto službu


Přidat další přílohu

cz pl de en ru

Pečeť kvality

(+420) 603 531 589