Vlajkové stožáry

Vlajkové stožáry hliníkové i sklolaminátové dodáváme s montáží v nejvyšší kvalitě. Vybrat si můžete z pestré nabídky pevných i teleskopických vlajkových stožárů. Z široké škály rozměrů si jistě vyberete to pravé pro vás. Využijte možnosti nákupu vlajkových stožárů v našem e-shopu za skutečně příznivé ceny.

Vlajkové stožáry sklolaminátové i hliníkové různých rozměrů ve vysoké kvalitě.

Ukázka našich vlajkových stožárů na náměstí

V naší nabídce jsou zastoupeny kvalitní vlajkové stožáry Formenta a Dynamast, které jsou vysoké 2-12 metrů. Stožáry mohou být i přenosné teleskopické vhodné například pro veletrhy a další prezentace vaší společnosti.

Hliníkové vlajkové stožáry

Tyto stožáry na tištěné vlajky jsou zhotovené z duralu AlMgSi s povrchovou úpravou v přírodním eloxu. Splňují požadavky na vysokou kvalitu, jednoduchost a funkčnost. Stožáry mají různé typy vyvěšování, příslušnou patku a záklopku. Na požádání můžeme dodat i stožáry se zajištěním vlajky na zámek (proti odcizení).

Sklolaminátové vlajkové stožáry

Další variantou jsou stožáry sklolaminátové, jež se vyznačují hladkým a lesklým povrchem. V nabídce máme kónické stožáry o délce 4-12 metrů. I tyto stožáry mají různé typy vyvěšování a příslušenství, jako stožáry hliníkové.

Koncovka a lanoví vlajkového stožáru

  1. Stožár s vnějším lanovím - prostrčíte lanoví skrz otočnou koncovku a tu upevníte na konec stožáru pomocí tří dodaných šroubů. Přišroubujete klín na stožár.
  2. Stožár s vnitřním lanovím ISS a ISS Exclusive - Prostrčíte lanoví skrz otočnou koncovku a tu upevníte na konec stožáru a pomocí karabinky spojíte lanoví se závažím. Pokud není vlajka na stožáru, vytáhněte závaží do horní třetiny délky vlajkového stožáru.

Vlajkové stožáry zn. Formenta od Velebný & Fam

Ukázka vybraných koncovek pro vlajkové stožáry

Příprava základu vlajkového stožáru

Vykopejte jámu dle doporučení v tabulce. Pokud je zemina sypká nebo písčitá, zvětšete průměr jámy. Nasypte na dno jámy 5 cm vrstvu hrubého štěrku.

Délka stožáru: 5 - 6 m 8 m 9 m 10 m 12 m
Průměr jámy (cm) 40 cm 45 cm  50 cm 55 cm 60 cm
Hloubka jámy (cm) 90 cm  90 cm  100 cm 120 cm 120 cm

 

Montáž základové sady a betonování základu vlajkového stožáru

Oba druhy stožárů se uchycují do kotvící patky, která je zabetonovaná v zemi.

  1. Nejdříve připevníte 3 kotvící tyče na základovou desku
  2. Základovou jednotku snadno umístíte do jámy a upevníte ve vertikální poloze. Pozor na správný směr pozice kloubu, aby byl stožár snodno zvednut nebo položen.
  3. Nalijte beton až pod úroveň základové desky. Základovou desku zajistěte v pozici nad úrovní betonu pomocí prkna. Doporučujeme použít vodováhu pro kontrolu rovinnosti základové desky.

Montáž patky základu vlajkového stožáruMontáž patky základu vlajkového stožáru

Ukázka montáže stožárů k vlajkám

Vztyčení vlajkového stožáru

Když je beton dostatečně tuhý, stožár na vlajku může být vztyčen. Položíte stožár patkou k zabetonovaným základům stožáru. Našroubujete matice a podložky na závitové tyče. Necháte 35 mm volného závitu na jednotlivých tyčích. Použijete šroub kloubu ke spojení základové patky se zabetonovaným základem a dotáhnete matky.

Montáž patky základu vlajkového stožáru

Stožár pro vlajku těsně před vztyčením

Využijte naše stožáry pro uchycení firemních vlajek, vlajek států či městských praporů.

Mám zájem o nezávaznou kalkulaci na tuto službu


Přidat další přílohu

Prohlédněte si související zboží v e-shopu

Články

Další aktuality

Z blogu o heraldice

Další články

cz pl de en ru

Pečeť kvality

(+420) 603 531 589