Rodinné erby

Rodinné erby, osobní znaky pro Vás. Vytvořte si i vy svůj vlastní rodový erb! Výroba erbů a heraldika jako taková jsou velkou vášní uznávaného výtvarníka a heraldika Zdeňka Velebného. Díky jeho mnohaletým zkušenostem, kterých nabyl při vytváření obecních i rodinných erbů v Čechách i zahraničí, získá i vaše rodina skutečně reprezentativní znak.

Rodinné erby a heraldika. Tvorba uznávaného výtvarníka a heraldika Zdeňka Velebnýho

Původ heraldických erbů

Heraldické znaky či erby vznikly v západní Evropě ve druhé třetině 12. století. Užívali je šlechtici jako osobní, především bojové odlišení. Erby byly dědičné. Později byly znaky udělovány také jiným subjektům (např. městům).
Rodové erby, jež navrhuje a ručně vytváří heraldik Zdeněk Velebný, může v Čechách užívat každý rod, osoba, spolek nebo firma. Heraldik pracuje s poznatky genealogie, neboť právě heraldika a genealogie spolu úzce souvisí. Dále vychází například ze jmen, míst narození, historických pramenů a koníčků obou manželů. Rodinný erb je vhodným darem k jubileím, svatbám, Vánocům apod.

Pro příklad uvádíme rodinný erb rytíře Ing. Milana Fischera

Rodinný erb Ing. Milan Fischer

Popis erbu (neboli blason)

Pokosem a pošikem dělený stříbro-modrý španělský štít. V horní stříbrné výseči modrý hrozen na zelené větévce s listem. V dolní stříbrné výseči šest černých koulí. V modrých výsečích k sobě přivráceni, stříbrným mečem se zlatou rukojetí probodnuti dva zlatí okouni.

Nad štítem železná kolčí turnajská přilba s modro-stříbrnými přikryvadly a stříbrno-modrou točenicí, na níž klečí chlapec v prostém oděvu s napjatým lukem. Kolem erbu na stříbro-červeno-modré trikolórové stuze zavěšený řád rytíře dělostřelectva. Po stranách řádu ve stříbrné stuze heslo: SURSUM CORDA" = "VZHŮRU SRDCE".

Zdůvodnění erbu

Modrá barva a zlatí okouni symbolizují jméno držitele (Fischer = rybář). Hrozen vína zastupuje kraj jeho původu. Meče a lukostřelec jsou symbolem pro jeho dovednosti a záliby. Dělová koule dává najevo, že držitel erbu je nositelem „Řádu rytíře dělostřelectva". Zpracoval herolt Zdeněk Velebný 23. srpna 2007

1. Ručně kreslené rodinné erby

Zdeněk Velebný vám navrhne a výtvarně zpracuje rodinný erb. Jako podklad pro konečnou „listovou" podobu se používají speciální grafické papíry, případně ruční papír. Hotový erb lze dle vašeho přání dodat již zarámovaný, vložený do pasparty, nebo v jiném dárkovém provedení.


Ručně malovaná rodinná heraldika. Tvorba uznávaného výtvarníka a heraldika Zdeňka Velebnýho

2. Vyšívané rodinné erby

Další variantou provedení je výšivka. Erb můžeme zhotovit tradiční strojovou výšivkou s ručním dozdobením v podobě nástěnného znaku. Jako podkladový materiál se v tomto případě používá vlajkový samet ozdobený v dolním okraji zlatými kovovými třásněmi, popř. střapci. Erb lze také zpracovat v jednodušší automatové výšivce, jež je vhodná pro větší počet kusů, například výšivka na trička, polokošile, čepice, atd., nebo pro nášivky různých velikostí.

 

Vyšívané rodinné erby

3. Kované rodinné erby

Rodinné erby je možné také nechat vykovat u našeho mistra kovářského z mědi či železa pro zavěšení na zeď budovy.

Kovanné rodinné erby

Přibližná cenová kalkulace zpracování rodinné heraldiky

Počítačové zpracování rodinné heraldiky vč. tisku na různé grafické papíry

  • cca 20.000,- Kč včetně DPH 
  • cca 25.000,- Kč včetně DPH v ceně je vyšívaná stolní vlaječka s Vaším novým erbem. Rozměr 20 x 25 cm

Ručně malovaná rodinná heraldika

  • 30.000,- až 35.000,- Kč včetně DPH
  • 36.000,- až 40.000,- Kč včetně DPH v ceně je vyšívaná stolní vlaječka s Vaším novým erbem. Rozměr 20 x 25 cm

Pro vytvoření znaku (erbu) použijeme informace, které Vy považujete za důležité a vyplníte v dotazníku na konci stránky.

  • Místo narození, příjmení, koníčky i zaměstnání, znamení zvěrokruhu, chov zvířat, jména členů rodiny ... záleží na Vás.
  • Pokud máte zjištěné informace o Vašich předcích, můžeme je také zakomponovat do návrhu znaku (erbu).  
  • Rodinné erby se neregistrují ani je neschvaluje Parlament ČR.
  • Osobní znak (erb) můžete používat oficiálně jako znak rodu/rodiny.
  • Znak (erb) se hodí pro výrobu pečetidla, papíru, ale i nášivky popř. nástěnného znaku, vlajky, stolní vlaječky...

Ceny vždy závisí na složitosti znaku. 

Termín dodání: cca 2 - 3 měsíce nebo dle dohody

Platební podmínky: základní část předem, zbytek po vypracování (základní částí se rozumí u počítačového zpracování - 16.000,- Kč, u ručně malovaného erbu 26.000,- Kč včetně DPH 21 %)

Vyjádření klienta, za které děkujeme!

 

Rodinná heraldika a rodinné erby od výtvarníka a heraldika Zdeňka Velebného

Připojené soubory

Mám zájem o nezávaznou kalkulaci na tuto službu


Přidat další přílohu

Články

Další aktuality

Z blogu o heraldice

Další články

cz pl de en ru

Pečeť kvality

(+420) 603 531 589