Restaurování církevního zboží

Využijte našich mnohaletých zkušeností s restaurováním církevního zboží a svěřte nám to své. Provedeme skutečně odbornou a pečlivou restauraci, která vám pomůže uchovat vaše cennosti i do dalších let!

Restaurování církevního zboží

Provádíme restaurování církevního zboží a potřeb, jako jsou staré výšivky, vlajky, prapory, baldachýny či zhotovení jejich replik. Jde o jednu z nejnáročnějších, ale i nejkrásnějších prací. Restaurátorské práce se dělají převážně ručně, přesto má naše firma pro dosažení dokonalé věrnosti k dispozici 100 let staré vyšívací stroje firmy ADLER a stroje tamburovací, kterými lze napodobit stehy starých výšivek.

Naše zkušenosti s restaurováním církevního zboží

Rukama našich odborníků prošly už i 140 let staré vlajky, renovovali jsme baldachýny pro kostely v Mutěnicích a Ždánicích, vyšili jsme repliky desítek praporů a provedli velké množství konzervací.

Konzervace církevního zboží

Zafixování stávajícího stavu - na vlajce se nic nedovyšívá, ani nedoplňuje. Pouze se zachytí uvolněné nitě a následně se vlajka vyčistí a zakonzervuje, aby ji bylo možné uchovat pro další generace. V tomto případě nedoporučujeme její vystavování, ale spíše uložení ve speciálních podmínkách.

Restaurování (renovace) církevního zboží

Způsob obnovy původního stavu, kdy se vhodnou formou opravuje poškozená a doplňuje chybějící část výšivky. V případě potřeby je stará podkladní látka nahrazena novou a výšivka přenesena. Vše je prováděno s maximální přesností, aby bylo dosaženo věrnosti původního stavu. Provádíme také restaurování vlajek.

Výroba replik originálů církevního zboží

Dle originálu je zhotovena výšivka nová, která se může menšími odchylkami od originálu lišit. Většinou se však provádí tak, aby byla co nejvěrnější originálu.

 

Mám zájem o nezávaznou kalkulaci na tuto službu


Přidat další přílohu

Články

Další aktuality

Z blogu o heraldice

Další články

cz pl de en ru

Pečeť kvality

(+420) 603 531 589